Dumni z Koszalina

REMONT AMFITEATRU

Zakończyły się prace budowlane związane z remontem amfiteatru. Pozostał jeszcze zakup mebli i scenotechniki oraz nagłośnienia dla sceny amatorskiej, które dofinansuje min.: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jeśli sytuacja pandemiczna pozwoli, na początku lipca będzie można zobaczyć na scenie pierwszych artystów.

Prace warte 43,9 mln zł wykonała firma Budimex. Inwestycja była dofinansowana z UE w ramach Programu Interreg VA (12,7 mln zł) oraz z Rządowego Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 (8,1 mln zł).

Odnowiony obiekt został wyposażony w 4206 miejsc. Widownia została zaprojektowana tak, aby można było na wydzielonej części (tzw. scena amatorska) zorganizować imprezy do 1000 osób. W środku obiektu znajduje się mała sala widowiskowo-multimedialna, która stanowi także foyer z częścią wystawową. Na piętrze do dyspozycji jest osiem garderób dla wykonawców.

Nowy obiekt dysponuje profesjonalną, wygłuszoną salą prób oraz dwoma salami multimedialnymi, które pomieszczą do 10 osób każda z nich.

– Bardzo się cieszę z dwóch powodów: że obiekt został ukończony przed planowanym terminem oraz że większość zatrudnionych tu podczas remontu pracowników pochodziło z Koszalina – mówił prezydent Piotr Jedliński. – Przekazanie nam amfiteatru odbieram jako wstęp do normalności. Zakładam, że wyposażenie obiektu zakończy się za około półtora miesiąca i pozostanie nam poczekać na zniesienie obostrzeń covidowych. Liczę, że na początku lipca amfiteatr zatętni życiem.

– Jeszcze niedawno remont amfiteatru był w sferze marzeń, a teraz jesteśmy na etapie wyposażania obiektu – wtórował prezydentowi Paweł Strojek, dyrektor CK 105.

– To nowoczesny budynek wyróżniający się w skali całej Polski – zauważył Wojciech Chojnacki, przedstawiciel Budimexu. Natomiast Michał Bułat, przedstawiciel firmy projektującej nowy kształt amfiteatru, podkreślał, że wizualizacja, którą przedstawiono przy podpisaniu umowy, nie odbiega od obecnego wyglądu amfiteatru. Podkreślił jednocześnie, że zadaszona scena oraz przestronne pomieszczenia na zapleczu znacznie podniosły dotychczasowy komfort przygotowania się do występu, jak i samego widowiska na scenie.

Dodaj komentarz