Dumni z Koszalina

Mamy szczegółowy plan rozwoju Koszalina do 2030 roku.

Powstał on na bazie szerokich badań i konsultacji społecznych z mieszkańcami i wszystkimi środowiskami naszego miasta. Stworzyliśmy go razem. Wiemy dokąd zmierzamy.

TOMASZ CZUCZAK
SEKRETARZ MIASTA

TOMASZ CZUCZAK
SEKRETARZ MIASTA

KOSZALIN 2030

Szanowni Państwo!

Nie ma dwóch identycznych miast. Każde z nich ma swoją niepowtarzalną historię i równie ciekawą, choć nieznaną jeszcze przyszłość. Każde funkcjonuje na wielu płaszczyznach, z wieloma problemami i aspiracjami musi się mierzyć, wiele grup społecznych leży w obszarze jego oddziaływania. Każdy samorząd zdaje sobie z tego sprawę i każdy z nas szuka recepty na pokonanie przeszkód stojących na drodze rozwoju zarządzanej przez nas gminy. Dąży do tego, by miasto rozwijało się równomiernie w wielu dziedzinach: edukacji, nauce, kulturze, ochronie zdrowia, gospodarce czy administracji.

Aby zapewnić Miastu rozwój, należy wesprzeć się opracowaniami, które szczegółowo precyzują plany rozwojowe. Jednym z nich z pewnością jest Strategia Rozwoju Koszalina #Koszalin2030, którą trzymacie Państwo w ręku. To najważniejszy dokument określający, jak Miasto będzie wyglądać i funkcjonować, jaką rolę ma pełnić za kolejnych 10 lat. Warto do niego zajrzeć i zastanowić się, czy w najbliższej historii Koszalina nie znajdziemy doskonałego miejsca dla siebie, dla własnej wizji rozwoju osobowości, biznesu czy rodziny. Dlatego zachęcam do lektury tego dokumentu, by świadomie patrzeć w przyszłość i być o krok do przodu przed innymi.

Słowa podziękowania kieruję do wszystkich, którzy przyczynili się do opracowania tak ważnego dla nas wszystkich dokumentu.

Piotr Jedliński
Prezydent Koszalina

źródło: koszalin.pl